Oren Simanian, izraelski startap ekspert, u seriji inspirativnih predavanja u Naučno-tehnološkom parku Beograd, poručio je da Srbija mora da prigrli svoje mlade startap genijalce i da im omogući da se poslovno razviju i ostanu da žive i rade u zemlji.
U izuzetno inspirativnim i motivacionim predavanjima mladima istakao je da se oni danas, zahvaljujući internetu mogu lako povezati sa ljudima širom sveta, kao i započeti posao: „Onoliko koliko imate prijatelja na fejsbuku, tviteru, instagramu, linkedinu i ostalim društvenim mrežama – to vas pozicionira i tu će vas naći potencijalni investitori … Treba da pažljivo radite na ličnom predstavljanju koje mora da ima za cilj da fascinira na prvi pogled. Nije neophodno da se stvori potpuno nova originalna ideja, već da se povežete sa pravim ljudima, vidite tuđa iskustva i stvorite svoj lični proizvod…“
Preduzetništvo je proces, potrebno je vreme za dostizanje rezultata, pa ovaj startap guru, na svojim predavanjima širom sveta sugeriše predstavnicima vlasti da formulišu sistem koji bi podržao njegov razvoj, korak po korak, od same ideje do realizacije i to kroz uspostavljanje niza programa pomoću kojih bi uspešne priče bile transparentnije, kako bi svi u sistemu od njih učili.